Limaj: Qeveria e Kosovës do të bie shumë shpejtë

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë Qeveria e Kosovës do të bie shumë shpejtë.

Madje ai ka thënë se dy javët e ardhshme janë vendimtare për zgjedhjet e përgjithshme.

“Qeveria e Kosovës do të bie shumë shpejt dhe dy javët e ardhshme janë vendimtare për zgjedhjet nacioanle në Kosovës. Ose gjatë këtyre dy jave do të ketë vendim për zgjedhje ose s’do të ketë zgjedhje të parakohshme”, ka thënë Limaj në një konferencë për media të premten, shkruan lajmi.net.

Limaj ka folur edhe për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, për të cilin ka thënë se është duke shkruar si duhet.

Lexo tjetër  Skandaloze: Vetura e komunës vozitet nga djali i pushtetarit