Lajm i Fundit: Maqedonia në Flak, Fshatrat Shqiptare po digjen (VIDEO)

Një zjarr i madh shpërtheu në një pyll në fshatin e Çashkës, në zonën e Shkupit.

Zjarri shumë shpejt u përhap edhe nëpër pyjet tjera, njoftojnë mediat vendase, transmeton albanews.ch.

Në shuarjen e zjarrit janë përfshirë një numër i madh i njësive të zjarrfikësve si dhe punonjës të kompanive komunale.Po digjet bar i thatë dhe mbeturina në një sipërfaqe prej 10.000 metër katror në Novo Lisice, Kondova tani eshte ne flak.

Lexo tjetër  Pse avionët nuk fluturojnë mbi Qabe? Ja disa prej arsyeve