Lajçi: VV, Albin, mos hupni kohë bashkojuni LDK-së dhe AKR-së

Aktori i njohur kosovarë, Çun Lajçi përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka kërkuar nga Vetëvendosje që t’i bashkohet LDK-së dhe AKR-së.

Ai ka kërkuar nga Vetëvendosje që mos të humbasin kohë dhe ti bashkohen LDK-së.

 

Postimi i tij i plotë:

O miq të Vetëvendosjes, o Albin Kurti!

Kam pasë e kam shumë respekt për trurin tand!

Por,

Pse të lëkundeni aq shumë, me marrë vendime, për me i dal përballë Koalicionit të Krimit! Ramushi u mashtrue.

Po Ju pse duhet t’i frigoheni të vërtetës!

Mos bre burr !

Bashkojuni LDK dhe AKR së Bacit Behgjet dhe mundeni pa nis gara koalicionin e dhunës dhe krimit ( përjashtue Ramushin tim)

S’kemi kohë me hup, s’kemi kohë me u korit!

Nesër asht vonë.

Lexo tjetër  “Demarkacioni kusht për Ushtrinë e Kosovës”: Ja si e komentojnë analistët politik!