Ky është mësuesi nga Drenasi i cili ra dëshmor në kufirin Kosovë-Shqipëri (Foto/Video)

Njëra prej figurave të ndritura të ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës pa dyshim që është edhe mësuesi, veprimtari, poeti, piktori dhe luftëtari i UÇK-së, Gani Elshani.

Gani Elshani është me prejardhje nga fshati Krajkovë i komunës së Drenasit, shkruan drenicapress.info

Image result for gani elshani

Drenica Press mëson se sot në Pashtrik u përkujtuan dëshmorët si: Mujë Krasniqi, Gani Elshani dhe shumë dëshmorë të tjerë, të cilët ranë duke luftuar kundër ushtrisë serbe në një pritë, duke sjellë armatim nga Shqipëria për në Kosovë. /Drenica Press/

 

Lexo tjetër  Ky ministër shpërthen në lot për vdekjen e Ivanoviqit