Komuna e Skenderaj ka një ftesë për shkollat fillore dhe nxënësit e këtyre shkollave

Drejtoria për Kulturë, Rini e Sport në Komunën e Skenderajt, ka hapur konkurisn për “Festivalin Gjithëkombëtar të Teatrove të Shkollave Fillore & MU” Skenderaj 2018, transmeton Drenica Press.

Ky festival do të mbahet në datat 5,6 dhe 7 qershor 2018 në Shtëpinë e Kulturës “Hasan Prishtina” Skenderaj, ndërsa mundësi konkurimi kanë gjitha shkollat fillore të komunës së Skenderajt.

Afati i fundit për të konkuruar në këtë festival është data 25 maj 2018./DRENICA PRESS/

Fotografia e Komuna Skenderaj

Fotografia e Komuna Skenderaj

 

Lexo tjetër  Ekzekutimi i pagave të qershorit bëhet më herët për nder të festës së Fitër Bajrami`