Kjo grua e fuqishme nga Drenica, nesër do të nderohet nga Melania Trump në SHBA (VIDEO)

Hallet e të mbijetuarave të torturës, i çoi deri në Amerikën e Largët.

E të premten Feride Rushiti, që udhëheq me Qendrën Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës do të marrë një epitet fort të rëndësishëm nga zonja e parë e ShBA-së.

Ajo do të jetë laureate e Çmimit Ndërkombëtar për Gratë e Guximshme. Dhe ky fakt, po  gëzon kolegët e saj.

Lexo tjetër  Vetura godet 15-vjeçaren në zebra