Kjo është gjendja e të helmuarve në spitalin e Mitrovicës (Foto/Video)

Tre ditë më parë janë helmuar afro 116 persona në një lokal ku servohen ushqimet e shpejta në Mitrovicë. Gjendja e disa të helmuarve ka qenë më serioze pasi që janë transferuar në QKUK.

Disa nga të helmuarit vazhdojnë të qëndrojnë në spitalin e Mitrovicës. Indeksonline ka siguruar fotografi dhe pamje nga vendi ku po trajtohen ata.

Një nga familjarët ka folur në kushte anonimiteti duke shfaqur pakënaqësi.

“Kush nuk po meret më me ta. Nuk vije kushe me na pa më. Nuk ka ardhë as policia, as kërkush me ma i pyet këta” ka thënë një nga familjarët.

 

 

Lexo tjetër  Lajm i keq për Hysajn