Këto do të jenë temperaturat gjatë fundjavës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë të shtunës dhe të dielës do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të shiut.

Kurse në viset malore reshje shiu të përziera me borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë Celsius.

Lexo tjetër  A e ndihmoi Kosova fushatën zgjedhore në Serbi