Këto janë datat e ndeshjeve gjysmëfinale

Shorti i hedhur nga UEFA ka vënë përball derbin madrilen Real-Atletico, dhe Monaco-Juventus.

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen me 2 dhe 3 maj.

Ndeshjet e kthimit do të zhvillohen një javë më vonë, ku do të luajnë me 9 dhe 10 maj.

Lexo tjetër  Përfundon dueli mes Hasanit dhe serbit Spajic