Këta do të jenë ministrat e rinj të qeverisë “Rama” (Emrat)

Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, kreu i ekzekutivit Rama zgjodhi edhe 4 ministrat e rinj të kabinetit.

Kështu Olta Xhaçka, Ogerta Manastriliu, Fatmir Xhafaj dhe Eduard Shalsi do të jenë ministrat e rinj.

Në këtë mënyrë Rama riformaton kabinetin pas shkarkimit të Tahirit, Klosit, Çuçit dhe Beqajt.

Lexo tjetër  Tragjedia me 4 të vdekur në Shkodër, halla e vogëlushëve publikon fotot e arkivoleve