Aktivist politik sudanez: ja kush ka derdhur 12 miliard dollarë për rrëzimin e Erdoganit...

Fatih Ali Hassanein, një aktivist politik sudanez, tha se “vendet e Gjirit kanë investuar 12 miliardë dollarë për të mundësuar rrëzimin e presidentit turk në zgjedhjet  e parakohshme që pritet të mbahen në këtë vend”. Ai...

Gjarpri tenton “të vjedh” vezët e pulës, por gjithçka dështon (Video)

Një gjarpër është munduar të vjedh vezët e pulës në kafaz duke i gëlltitur. Por, plani i tij dështoi kur veza në gojën e tij nuk mundi të kalonte përmes kafazit që ishte i ngushtë,...

10 arsyet se pse Japonia është një nga vendet më të zhvilluara në botë

1- Në Japoni nga klasa e parë deri në klasën e gjashtë, mësohet një lëndë që quhet ” Rruga për tek Morali”, ku nxënësit mësojnë për sjelljet me njerëzit! 2- Nuk ka ngelje nga klasa...

Çifti shkon të kurorëzohet, përfundon duke u rrahur

Një çift i dashuruar kishin planifikuar gjithçka deri në detajin e fundit, që dashurinë e tyre ta kompletonin me kurorëzim në komunë. Por, papritmas ndodhi ajo që nuk pritej nga askush që e njihte çiftin,...

Miliarderi i cili refuzoi të japë Zekatin

Ky është tregimi për një miliarder saudit i cili refuzoi të japë zekatin, të cilin e ka rrëfyer dijetari Hasan Ejubi, derisa ka qenë kryesues i Këshillit të Zekatit në Arabinë Saudite. Dijetari ka treguar...

Ky është qyteti ku kafja kushton më së shtrenjti në botë!

Banka zvicerane United Bank of Switzerland, në kuadër të kërkimit të madh vjetor për çmimet dhe fitimet, ndërmjet tjerash është marrë edhe me çmimet e kafesë në qytete të ndryshme të botës. Hulumtimi merret me...

Pitbullët e shqyejnë kalimtarin (Video)

Dy pitbull kanë masakruar një djalosh i cili po ecte rrugës së tij me qese në duar. I riu me gjithë tentimin për të shpëtuar nga qentë, nuk arrin të shpëtoj, transmeton Indeksonline. Dyshja e qenve...

Mënyra si kapeni përdore tregon shumë për lidhjen tuaj!

Një nga zakonet më të lezetshme të çifteve, është ecja dorë për dore. Ndoshta ju nuk e kuptoni, por kjo do të thotë shumë për marrëdhënien tuaj dhe fazën në të cilën ju jeni duke...

Kjo pije helmuese është vrasësi i kockave tuaja dhe ju e pini atë çdo...

Shumica e njerëzve sot përdorin pije të gazuara në baza ditore dhe nuk e dinë sa keq bëjnë për shëndetin e tyre këto pije. Ja se si ato ndikojnë në trupin tuaj: 10 minutat e...

Përse avionët kanë gjithmonë ngjyrë të bardhë?

A e keni pyetur ndonjëherë vetën se përse avionët janë ngjyrë të bardhë? Nëse po, sot do të mësoni një përgjigje interesante. Për avionët është zgjedhur ngjyra e bardhë sepse: Ngjyra e bardhë nuk fshihet. Pasi i ekspozohet shumë diellit...

Regjionale

Moti

Kosovo
few clouds
25 ° C
25 °
25 °
61%
1.5kmh
20%
Fri
21 °
Sat
12 °
Sun
15 °
Mon
16 °
Tue
17 °