Ilustrime shokuese, kjo do të ndodhte nëse njeriu dhe kafsha ndërrojnë rolet (Foto)

Paramendojeni sikur të ishte një univers paralel ku kafshët do të ishin specie dominuese dhe do të na trajtonin ashtu siç i trajtojmë ne ato. E frikshme apo jo?    

Këta janë 10 vrasësit serikë më inteligjentë në botë

Për vrasësit serikë mendohet se janë me inteligjencë mesatare, por në fakt shumë prej tyre kanë qenë me inteligjencë afër gjenive Vrasës serik quhet personi i cili në një periudhë të caktuar ka vrarë së...

“Cfarë dreqin është kjo?” (VIDEO)

Kjo është lista e kafshëve më të pazakonta, të pashpjegueshme por edhe të panjohura më parë, thjeshtë me pamje të tmerrshme. Fotot e këtyre kafshëve janë hedhur në këtë video dhe do tju bëjnë të...

Gruaja e parë në dollar

Kartëmonedha 20-dollarëshe në SHBA do të ndryshohet për të portretizuar një grua, Harriet Tubman, një aktiviste kundër skllavërisë. Ajo do të jetë e para grua që do të shfaqet në një bankënotë amerikane prej...

Si ta kuptoni a do të keni sulm në tru?

Të moshuarit, të cilët kanë probleme me mbajtjen e balancës në një këmbë për 20 sekonda, kanë më shumë gjasa të përjetojnë sulm në tru, sipas shkencëtarëve. Pra, me këtë test të thjeshtë është lehtë...

Thëniet më të mira për ditën e sotme

Thuhet se gjithçka e çmuar nga njerëz të zgjuar është me rëndësi të dihet. Këto janë disa thënie të mençura që janë pjesë e realitetit tonë dhe që janë shumë të vërteta, transmeton lajmi.net. Çdo moment...

Njihuni me bukuritë e kësaj qyteze kosovare (Foto)

Në llogarinë Kosovo Holidays DMC në Twitter janë shpërndarë tri fotografi të Junikut, ku tregohen bukuritë që ofron kjo qytezë. Aty shihen një kullë, dhe një ambient i bukur përreth lumit shtrati i të cilit...

Ndërtuesit kinezë përleshen me buldozerë [video]

Nganjëherë përleshje në mes të punëtorëve të ndërtimit mund të ketë, por që ato të përfundojnë me përleshje me buldozerë është e rrallë, transmeton koha.net. Policia kineze ka raportuar se përleshja në mes të punëtorëve...

Mban krokodilin gjigant në kopsht për afër 60 vjet

Mbajtja e një krokodili të frikshëm në kopshtin mbrapa shtëpisë për shumicën e njerëzve është shumë e rrezikshme dhe nuk do ta bënin këtë gjë, transmeton koha.net. Por jo edhe Helen Harritosin, e cila e...

A e dini pse aeroplani lë gjurmët të bardha në qiell?

A e keni pyetur ndonjëherë vetën pse gjatë fluturimit, aeroplani lë gjurmë të bardha dhe të gjata në hapësirën qiellore, apo si formohen ato? Një shpjegim shkencor që është bërë për këtë fenomen në librin...

Regjionale

Moti

Kosovo
mist
16 ° C
16 °
16 °
93%
1kmh
40%
Wed
22 °
Thu
24 °
Fri
23 °
Sat
22 °
Sun
22 °