Dhjetë yjet që nuk e deshën famën, ndërprenë karrierën dhe gjetën “punë të zakonshme”...

Nëse ju ende mendoni se fama dhe duke qenë në qendër të vëmendjes është ëndrra e çdo personi, këtu janë 10 tregime që do t’ju provojnë të kundërtën. Bright Side zbuloi 10 të famshëm që nuk...

“Rruga për në ferr”: Vrima më e thellë në Tokë, aty ku “fshihen” sekretet...

Ajo konsiderohet si vrima më e thellë në tokë. Bëhet fjalë për një vrimë të cilën Rusia filloi të shpojë në vitet shtatëdhjetë për qëllime kërkimore dhe tani ajo është e thellë deri në...

Mësoni se ku punohet më së shumti në Evropë

Hartografi dhe matematikani Jakub Marian ka krijuar një hartë  përmes të cilës bëhet e ditur se në cilin vend të Europës punohet më shumë. Ai ka llogaritur orët mesatare në javë për secilin vend të...

Eliminoni aromën e keqe të gojës për 5 minuta

Askush nuk dëshiron të qëndrojë rreth njerëzve që nuk i kushtojnë vëmendje higjienës personale. Askujt nuk i pëlqejnë rrobat e pista, aroma e pakëndshme e trupit dhe aroma e tmerrshme e gojës. Aroma e keqe...

Limoni dhe hudhra, kundër lythave

Ky ilaç është shumë i thjeshtë dhe vepron. Shëron lythat në mënyrë krejt natyrale. Përbërësit: 1 thelb hudhër; Lëngun e gjysmë limonit; Trakë ngjitëse). Përgatitja: Shtypeni thelbin e hudhrës, e masën e bashkoni bashkë me lëng...

Pija “magjike” me 4 përbërës që pastron mushkëritë sado vite të keni pirë duhan

Të gjithë janë të njohur me rreziqet që vijnë nga pirja e duhanit, e sërish vazhdojnë të tymosin duke pretenduar se ajo cigare i qetëson. Nëse prej disa vitesh me radhë jeni duhanpirës, dëmi që...

Lija e ujit, ose lija e qenit dhe si t’i ruajmë fëmijët nga ajo

Një fëmijë me linë e dhenve të njohur në popull edhe me emra të tjerë si  “Lija e ujit” apo ”Lija e qenit” (variçelë) mund t’jua ngjisi fëmijëve të tjerë, para se vetë sëmundja të...

Misteri i ri i Trekëndëshit të Bermudeve: Pas dasmës u nisën me aeroplan për...

Prindërit dhe familjarët e çiftit Forest dhe Dona Sanko që së fundmi ishin martuar, kanë angazhuar detektivë privat pasi në mënyrë misterioze ishin zhdukur dyshja derisa po fluturonin me aeroplan mbi Trekëndëshin e Bermudeve. Për...

Zbulimi që mahniti botën: Pse Vikingët shkruanin “Allah” në veshjet e tyre (FOTO)

Zbulim i papritur në Suedi ka ngritur pikëpyetje të mëdha rreth ndikimit të Islamit në Skandinavi, raporton “MSN”. Studiuesit suedez kanë gjetur shkrime arabe të endura në kostumet e varrimit, në varka dhe varreza. Ato u...

Çfarë bëjnë kafshët kur askush nuk i shikon

Kamerat e fshehta zakonisht vendosen në natyrë nga gjuetarët në mënyrë që të shohin kur ka lëvizje të kafshëve. Ata gjithashtu i përdorin për fotografi të jetës së egër e disa të tjerë thjeshtë për...

Regjionale

Moti

Kosovo
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
94%
1.1kmh
0%
Mon
6 °
Tue
7 °
Wed
11 °
Thu
8 °
Fri
9 °