I shpërthen celulari duke folur, vdes 18-vjeçarja (FOTO)

Një vajzë 18-vjeçare indiane është vrarë nga celulari i saj, pasi pajisja shpërtheu ndërkohë që ajo ishte duke folur. Uma Oram e kishte telefonin në karikim kur po fliste me një të afërm kur ndodhi...

Prej 20 vitesh në karrige me rrota… takon për herë të parë të birin...

“Jeta të vë përballë sfidave dhe ti duhet të dish ti përballosh ato. Lum ato që gjejnë forcë”. Dhe një prej tyre është Sokoli, i cili ishte i ftuar në pjesën e dytë të e...

A është kjo rastësi? Tri gratë më të fuqishme në botë bashkë në një...

Një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale por edhe në media të ndryshme online, tregon shoqërinë e përbashkët të tri prej grave më të fuqishme aktualisht në botë. Në foto janë kancelarja e Gjermanisë,...

Adem Grabovci tregon pse nuk hyri dhëndër natën e parë të martesës (Video)

Adem Grabovci, ka rrëfyer detaje interesante nga jeta e tij private. I ftuar në emisionin n’Kosovë shoë, Grabovci ka treguar një histori që i kishte ndodhur para disa vitesh pikërisht në ditën e martesës, shkruan...

Ëmbëlsirë e shpejtë dietale nga çokollata: E shijshme, mund ta hani pa u brengosur!

Kush nuk ka dëshirë të shijojë një ëmbëlsirë të shijshme në çdo vakt pa frikën e kalorive dhe shtimit të peshës? Shijojeni… Përbërësit: Grupi I-rë i përbërëseve: ▪ ¾ e filxhanit me miell, ▪ 1 filxhan sheqer (më mirë...

Gurabija nga çokollata, rrushi dhe lajthia

Ëmbëlsirë e mrekullueshme të cilën mund ta merrni edhe me vete… Përbërësit (masa është filxhani prej 2 dl): – 1 vezë, – 250 g gjalpë, – 1 filxhan qumësht, – 1 filxhan vaj, – 1 filxhan lajthi të bluara, – gjysmë...

Lakra pa mish: Drekë e shkëlqyeshme plot vitamina!

Përbërësit: – 1 lakër, – 2-3 karota, – 1 tufë qepë të reja, – 5-6 thelpinj hudhre, – 1 selino, – 2-3 patate, – spec të gjelbër (i ëmbël dhe djegës), – 1-2 domate (mund të jenë edhe të ziera), – erëza të...

Kjo bimë nxjerr helmet nga organizmi, rritet gjithandej rreth nesh

Kjo bimë është unike kur është fjala për pastrimin e organizmit, sepse njëkohësisht pastron gjakun dhe nxit punën e zorrëve, andaj ky është një kombinim i dobishëm. Hithra është bimë së cilës tërë jetën i...

Tabletat kundër dhembjeve me ibuprofen dhe paracetamol kanë një pasojë katastrofale për femrat

Ekspertët tërheqin vërejtjen që tabletat kundër dhembjeve mund të shkaktojnë humbje të pjesshme të një shqise të rëndësishme. Nuk e kemi për qëllim t’ju frikësojmë, por na duket që femrat të cilat rregullisht pinë tableta...

Shkrimi me dorë apo me tastierë – cila është më e mirë për trurin?

Shkrimi me laps, në vend të shtypjes në tastierë, zhvillon trurin dhe i ndihmon që ta kuptojë më mirë lëndën, tregojnë hulumtimet shkencore. Në universitetet Princeton dhe Los Angeles janë bërë hulumtime në mënyrë që...

Regjionale

Moti

Kosovo
snow
-2 ° C
-2 °
-2 °
100%
4.6kmh
90%
Fri
-2 °
Sat
-1 °
Sun
5 °
Mon
8 °
Tue
10 °