Ngjyrosni vezët me shkumë rroje dhe do të habiteni me rezultatin (Video)

Nëse nuk keni shumë kohë të lirë të ngjyrosni vezët për festën e madhe krishtere për shkak të obligimeve të shumta profesionale, ju prezantojmë zgjidhjen ideale. Nevojiten: vezë shkumë për rroje ngjyrë për vezë qese Mënyra e ngjyrosjes: Zieni vezët dhe...

I paguan faturën e darkës, turku qëllon për vdekje shokun e tij

Një turk ka qëlluar për vdekje shokun e tij pasi ky i fundit pagoi faturën e darkës së tyre në një restorant të Stambollit. Idris Akalus qëlloi me armë dhe vrau Hasan Erdemir pas një...

Ky është zbulimi më i madh për njerëzimin

Hominidët prehistorikë, të cilët kanë jetuar rreth 3.5 milionë vite para se të paraqitej njeriu i parë modern në aspektin anatomik, kanë ecur sikurse ne, thonë shkencë- tarët, autorë të një studimi revolucionar Ky zbulim...

Aeroplani goditet nga rrufeja dy herë, shikoni çfarë ndodhi pastaj (Video)

Shikoni momentin kur një aeroplan goditet nga rrufeja dy herë. Kjo ngjarje ndodhi në Londër Shikoni goditjen e rrufesë në aeroplan kliko likun për të shikuar: https://twitter.com/SkyNews/status/725595573789843456/video/1

Astronomi thotë se ka filmuar një lëvizje aliene mbi Hënë (Video)

Një astronom amator pretendon se ka filmuar lëvizjen e një alieni mbi një krater në Hënë. Videon e ka postuar në faqen e njohur të teorive konspirative, Secure Team 10.

Njihuni me binjaket e ngjitura që nuk duan të ndahen (Foto)

Motrat shtatë vjeçe Pin dhe Pan nga Tajlanda, që nga lindja e tyre shfrytëzojnë të njëjtat këmbë, por jo edhe kokën dhe duart. Binjakët e ngjitura në bel janë të vendosura të mos jetojnë të...

Ilustrime shokuese, kjo do të ndodhte nëse njeriu dhe kafsha ndërrojnë rolet (Foto)

Paramendojeni sikur të ishte një univers paralel ku kafshët do të ishin specie dominuese dhe do të na trajtonin ashtu siç i trajtojmë ne ato. E frikshme apo jo?    

Këta janë 10 vrasësit serikë më inteligjentë në botë

Për vrasësit serikë mendohet se janë me inteligjencë mesatare, por në fakt shumë prej tyre kanë qenë me inteligjencë afër gjenive Vrasës serik quhet personi i cili në një periudhë të caktuar ka vrarë së...

“Cfarë dreqin është kjo?” (VIDEO)

Kjo është lista e kafshëve më të pazakonta, të pashpjegueshme por edhe të panjohura më parë, thjeshtë me pamje të tmerrshme. Fotot e këtyre kafshëve janë hedhur në këtë video dhe do tju bëjnë të...

Gruaja e parë në dollar

Kartëmonedha 20-dollarëshe në SHBA do të ndryshohet për të portretizuar një grua, Harriet Tubman, një aktiviste kundër skllavërisë. Ajo do të jetë e para grua që do të shfaqet në një bankënotë amerikane prej...

Regjionale

Moti

Kosovo
broken clouds
6 ° C
6 °
6 °
100%
1.5kmh
75%
Tue
5 °
Wed
1 °
Thu
0 °
Fri
2 °
Sat
7 °