Fotografi të Hillary Clinton që nuk i keni parë kurrë

Hillary Clinton është një fytyrë publike që ka ndarë Amerikën ndoshta më shumë se çdo politikan tjetër, e këtë e ka bërë që 24 vite që kur bashkëshorti i saj u zgjodh president. Edhe pse...

A është kjo `Parajsa` mbi tokë? (6 FOTO)

Këto pamje mahnitëse vijnë nga Norvegjia dhe Islanda. Një fotograf rus, me dronin e tij, ka fotografuar nga lart këto peisazhe fantastike.

Avionët më të shtrenjtë në botë (FOTO)

Gulfstream IV – $38 milion BD-700 Global Express – $47.7 milion Air Force One – $660 milion B-2 Spirit – $737 milion Trump’s Boeing 757 – $100 milion Airbus A380 Superjumbo Jet – $500 milion Airbus A340-300 – $600 milion Boeing...

Tanke, luftanije, avullore… varrezat më të çuditshme në botë (13 FOTO)

Nga biçikletat, tanket e deri të luftanijet – këto janë fotografitë e varrezave më bizare të braktisur të mjeteve. Fotografitë mahnitëse tregojnë mijëra vetura, kabina të telefonave, statuja dhe vende të pazakontë, ku janë vendosur...

Barcoletë/Shkon një drenicak n’Tiranë edhe hyn n’restoran

Shkon një drenicak n’Tiranë edhe hyn restoran Ja bën kamarierit: A bon një picë? Kamarieri: A don tobascco me ti qitë? Drenicaku: (Ky s’din qka është i thotë): Mbushe plot! Vjen pica, ja nis ky me honger kafshaten e parë...

Shenjat që tregojnë se shefi nuk ju do

Ne të gjithë duam të pëlqehemi në vendin e punës – sidomos nga shefat tanë. Këta janë njerëzit të cilët marrin vendime për sa i përket rritjes së rrogës apo ngritjes në detyrë, vëzhgojnë performancën...

“Qatar Airways” e realizon udhëtimin më të gjatë në botë

Agjencia e fluturimeve, “Qatar Airways” e ka nisur fluturimin më të gjatë në botë me nisje nga Doha e Katarit dhe zbritje në Auckland të Zelandës së Re, raporton Reuters. Aeroplani i fluturimit QR920, ka...

Dashi me 4 brirë, çudia e radhës në Elbasan

Elbasani befason sërish. Një dash me katër brirë. Rasti i përket fermerit Hamza Idrizi i cili e ka blerë atë që kur ishte qengj në Memaliaj. “Unë e bleva të vogël kur ende nuk i...

Depresioni? Jo vetëm një proces mendor, ju ndikon në të gjithë trupin!

ë ditët e sotme, depresioni është një nga sëmundjet më të përhapura në botë, që ndikon jashtë mase në jetët e njerëzve. Shpesh ju ka ndodhur që t’u tregoni të tjerëve se ndiheni pak...

Shpjegon “The Economist”: Përse nuk është zbuluar kura kundër kancerit?

Mjekësia ka kryer punë të mirë në zvogëlimin e vdekjeve nga sëmundjet e zemrës dhe sulmet në tru, por nuk ka bërë punë aq të mirë me kancerin. Pavarësisht luftës katër-dekadëshe me këtë sëmundje...

Regjionale

Moti

Kosovo
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
82%
0.6kmh
75%
Fri
18 °
Sat
20 °
Sun
16 °
Mon
18 °
Tue
20 °