Kjo është e vërteta e lotëve të krokodilit, do habiteni

A e dinit se krokodili, vazhdon e zgjatet (rritet) deri në ditën e fundit të jetës së tij? Po legjendën e lotëve të krokodilit? Besoni se krokodili qan vërtet? E keni gabim. Kështu mendonin edhe...

Ja sa mund të dënoheni me burg nëse përdorni emër të rrejshëm në internet...

E keni ditur se nëse përdorni emër të rrejshëm në internet do të dënoheni deri në 20 vite burg? Kjo është e vërtetë. Mirëpo, jo vetëm këtë veprim ilegal shumica e njerëzve janë duke e...

Zbulohet një oqean i madh 1000 km nën tokë

Uji mbulon rreth 70% të sipërfaqes së Tokës, por një sasi e madhe qëndron gjithashtu edhe brenda planetit tonë. Dy studime sugjerojnë se mund të ketë sasi të madhe të ujit 1,000km nën sipërfaqen...

Ja çfarë ju ndodh kur hani para kompjuterit…

Të kequshqyerit në vendin e punës dëmton shëndetin e punonjësve, por mund të shkaktojë edhe humbje të produktivitetit prej 20 për qind. Ky ishte mesazhi i dhënë në Konferencën e organizuar nga Departamenti i Shkencave...

Dëgjojnë një ulërimë në nëntokë, zbulojnë diçka tronditëse (Video)

Punëtorët në Turqi kanë bërë një zbulim tronditës, pasi që po hetonin një ulërimë të thellë që po vinte nga nëntoka në një mal. Pas disa minutash gërmimi, një ari gjigant del nga një gropë,...

Çfarë do të ndodhë nëse Toka ndalon së rrotulluari? Përgjigja tronditëse e NASA-s

E keni pyetur veten ndonjëherë se çfarë do të mund të ndodhë nëse Toka ndalon së rrotulluari vetëm për pak! Përderisa askush nuk është i sigurt se si mund të ndodhë kjo, NASA ka...

Shkencëtarët thonë: Mbipesha e plakë trurin

Truri i njerëzve me mbipeshë duket 10-të vjet më i vjetër se sa ata që kanë peshë normale trupore, ka zbuluar një studim i ri. Truri në mënyrë natyrale e humb mantelin e bardhë –...

Ja pse i keni duart dhe këmbët gjithmonë të ftohta

Të gjithë ata që përballen me duar dhe këmbë të ftohta mendojnë se një gjë e tillë vjen nga qarkullimi i dobët i gjakut Kjo është e vërtetë, mirëpo ekzistojnë edhe arsye tjera të cilat...

Ja çfarë ndodh nëse i lani flokët me Coca-Cola (Video)

Produktet e shtrenjta për flokë jo gjithmonë e kryejnë siç duhet punën për të cilën janë krijuar. Me çmimin e lartë të tyre, rezultatet e dobëta janë të papranueshme. Por, ka opsione më të lira...

Gjendet pas një viti iPhone që ra në liqenin e akullt, punon sërish (Foto)

Një peshkatar të cilit i ra celulari i tij iPhone në një liqen të akullt ka zbuluar se smartfoni i tij u gjet një vit më vonë, dhe punon sërish në mënyrë të përkryer. Michael...

Regjionale

Moti

Kosovo
few clouds
17 ° C
17 °
17 °
42%
5.7kmh
20%
Sat
16 °
Sun
20 °
Mon
21 °
Tue
22 °
Wed
21 °
error: Content is protected !!