Disa arsye pse duhet ta konsumoni qumështin e dhisë

Qumështi i dhisë është një produkt që ka një ndikim të madh në zhvillimin e kockave të të strukturës së intelektit te fëmijët e porsalindur. Ai është i pasur me proteina, minerale dhe vitamina....

Xhamia pajtuese në Banja Llukë

Rihapja e madhe e një xhamie historike të kohës otomane në Banja Luka, e restauruar pasi u shkatërrua nga forcat serbe gjatë kohës së luftës, do të tregojë se sa i përkushtuar ndaj pajtimit...

10 shkrimet më të bukura që ju nuk do ta besoni që janë bërë...

Arti dhe krijimtaria qe njeriu mund te bëjë nuk ka asnjëherë fund. Një nder krijimtaritë e bukura të bëra nga dora e njeriut është edhe të shkruarit bukur. Disa besojnë që jo shumë kush mund...

Fëmija ankohej për dhimbje, ja çfarë i nxorën mjekët nga barku (Foto)

Në Raipur të Indisë, një fëmijë ka vuajtur dhimbje të mëdha barku, shkaku i një furçe të dhëmbëve që e kishte përpirë pa dashje. Më pas nga frika e prindërve Keshav Sahu, nuk ka pasur...

Ja si mund të shikoni më mirë me anë të grushtit të dorës (Video)

Me anë të kësaj videoje të postuar në internet, tregohet një trik shumë i lehtë me të cilin mund të përmirësoni pamjen dhe të shihni gjërat që janë larg. Në mungesë të syzeve apo thjerrëzave,...

Veturën e 250 mijë eurove, e përplasi vetëm 10 minuta pasi e bleu (Foto)

Në Essex të Anglisë, një shofer ka mbetur i turpëruar, pasi e ka përplasur veturën luksoze për peme, sapo ia kanë sjellë në shtëpi. Fqinjët e kanë parë pronarin e gëzuar të McLaren 650S Spider,...

Momenti dramatik, dasmori qëllon gabimisht dhëndrin me pistoletë (Video)

Ajo që duhet të ishte dita më e lumtur për këtë çift është kthyer në një dramë të vërtetë, ku ndërsa kërcenin dhe festonin me të shtëna armësh një i ri qëllon gabimisht dhëndrin...

Van Damme: Dëgjojeni Profetin Muhamed, ishte shumë i mençur (Video)

Aktori i mirënjohur botëror Jean Claude Vandam ishte pyetur rreth të ngrënit të shëndetshëm. Ai tha se duhet ndjekur shembullin e profetit Muhamed paqja dhe mëshira e Zotit qoftë mbi atë. “Profeti Muhamed ishte shumë...

Vendosën kamerën në një vend të largët, ja çfarë kapën

Kjo video është nga dokumentari “Chasing Ice” dhe tregon formimin më të madh të akullit në Grenlandë. Ky është edhe formimi më i madh i akullit që është kapur ndonjëherë duke u zhvilluar. Lartësia e akullnajës...

Ngjyrosni vezët me shkumë rroje dhe do të habiteni me rezultatin (Video)

Nëse nuk keni shumë kohë të lirë të ngjyrosni vezët për festën e madhe krishtere për shkak të obligimeve të shumta profesionale, ju prezantojmë zgjidhjen ideale. Nevojiten: vezë shkumë për rroje ngjyrë për vezë qese Mënyra e ngjyrosjes: Zieni vezët dhe...

Regjionale

Moti

Kosovo
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
94%
1.1kmh
0%
Mon
6 °
Tue
7 °
Wed
11 °
Thu
8 °
Fri
9 °