Filmohet shitësi duke i mbushur me ajër pulat, që të duken më të mëdha...

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur një shitëse frynë me ajër pulat, në mënyrë që të duken më të mëdha para blerësve potencial. Videoja raportohet se është filmuar në La Victoria të Venezuelës, ku...

Mini-kopja e sarmasë: Qoftja kërcëlluese nga lakra dhe mishi i bluar!

Përbërësit: – 450 g mish të bluar (më mirë mish i përzier), – 1 qepë e madhësisë mesatare, – 450 g lakra turshi, të kulluara mirë, – 220 g djathë krem, – 2 filxhan thërrmija buke me erëza, – 1...

Maska krejt natyrale për fytyrë pa rrudha

Çdo ditë, njerëzit në gjithë botën kërkojnë mënyrat më efektive për ta mbajtur lëkurën e tyre të re dhe të bukur. Kjo ndoshta është edhe arsyeja pse në treg ka pafund produkte kozmetikore për mirëmbajtjen...

Parkimi i çmendur i veturës në cep të shkëmbit të thepisur (Foto)

Shoferi i guximshëm e ka ndaluar makinën në cepin e një shkëmbi të thepisur, që ndodhet në maje të malit. Derisa xhipi ngjyrë ari qëndronte në këtë pozitë të pasigurt, burri qëndronte në afërsi të...

Adoleshentët i dhurojnë rroba të reja të pastrehut, shikoni reagimin e tij (Foto/Video)

Tre adoleshentë nga Teksasi menjëherë futën duart në xhepa në momentin që panë një të pastrehë në një lokal, me qëllim që t’i paguajnë ushqimin dhe t’i blejnë rroba të reja. Ryan Cook së bashku...

Qershitë, parandaluese të sëmundjeve të zemrës

Dobitë e tyre janë të shumta. Qershitë tash e një kohë të gjatë janë në ”zë të mirë”, për vetitë e tyre shëruese, e studimet shkencore e kanë vërtetuar këtë. Thuhet se jemi shumë pranë...

Gjenerali rus: Bota do ta përjetojë luftën e fundit në historinë e njerëzimit

Ish-gjenerali rus e ka paralajmëruar botën se është në prag të “luftës së fundit në historinë e njerëzimit” në mes të pasojave diplomatike mbi helmimin e një spiuni në Mbretërinë e Bashkuar. Evgeny Buzhinskiy, i...

Sheqeri i bardhë ushqen qelizat kanceroze

Qelizat e kancerit, ashtu si qelizat tona të shëndetshme, kanë nevojë për oksigjen dhe lëndë ushqyese që të rriten dhe mbijetojnë. Glukoza është sheqeri që trupat tanë përdorin si energji për të ushqyer çdo...

Mishi i pulës nga furra: Drekë më e shijshme të cilën familja juaj do...

Kuzhinierja e njohur Donna Hay zbulon recetën e mrekullueshme për mishin kërcëllues të pulës me trumzë, mustardë dhe mjaltë. Përbërësit (për 4 persona): ▪ 1 lugë e vogël ekstrakt vaj virgjin ulliri, ▪ 4 kofshë pule me...

I përkisni grupit të gjakut “0”? Ja çfarë nuk dini për veten

Njerëzit me grupin e gjakut “0” janë më të veçantë pasi mund të japin gjak për individë me çdo lloji tjetër gjaku. Kur është fjala për marrjen e gjakut, gjaku prej grupit të tyre...

Regjionale

Moti

Kosovo
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
66%
1kmh
0%
Mon
22 °
Tue
23 °
Wed
21 °
Thu
20 °
Fri
14 °
error: Content is protected !!