Besojeni ose jo, ky kapak i stilolapsit ka shpëtuar jetën e miliona fëmijëve!

Të gjithë e njohim këtë lloj të stilolapsit, mirëpo shumë pak e dinë se pse forma e kapakut të tyre është e tillë. Në vitin 1991, kompania BIC  kishte prezantuar një dizajn të ri, ku...

Qyteti 9000-vjeçar ku njerëzit jetojnë ende në shpella (Foto)

Sassi di Matera në Itali, daton që nga Epoka e Gurit dhe përbën një nga vendbanimet më të hershme të njeriut, që ende është i banuar. Ky qytet gjendet në jug të Italisë dhe është...

Trashëgojnë garazhin nga daja, çfarë gjejnë brenda saj i shokon ata [FOTO]

Axha i tyre ishte njeri i mrekullueshëm dhe ekscentrik i cili nipit dhe mbesës në testamentin e tij ju la garazhin e mbuluar me pluhur dhe të harruar prej kohësh. Në vitin 2009, vëllai dhe...

Ja çfarë ndodh nëse përdorni shpesh paracetamol

Paracetamoli është qetësuesi i dhimbjeve më i njohur në botë dhe është në dispozicion në shumë kombinime. Përdoret për ta ulur temperaturën dhe për t’i lehtësuar simptomat e ftohjes dhe gripit. Megjithatë, duhet të jeni...

Barnat dhe analizat që më shumë dëmtojnë sesa ndihmojnë

Sipas Shoqatës amerikane të shkencëtarëve, mjekimi i dhimbjes së fytit me antibiotikë, dërgimi i shpeshtë i pacientëve në denzitometri, EKG, rëntgen të shpinës, si dhe kontrollimi i astmës me kortikosteroidë inhalues - janë veprime...

​Përdorni sa më shumë qepë të reja gjatë kësaj stine

Pranvera është stina më e preferueshme për përdorimin e qepës së gjelbër, të njohur tek ne si qepët e reja. Ky ushqim i freskët  duhet të jetë gjithmonë i pranishëm në tryezën tuaj, veçanërisht në...

4 cilësi që tregojnë se ju jeni gati për t’i zënë vendin shefit

Gjithkush prej nesh mund të arrijë një pikë në kur pasi i ngjit të gjitha shkallët e karrierës dhe rritet shumë profesionalisht, niveli i rradhës nuk është tjetër veçse “vëndi i shefit”. Edhe pse...

Këto shenja vërtetojnë se dikush po manipulon me juve

Është vështirë të kuptohet se kur dhe nga kush po manipuloheni. Njerëzit dinë të jenë të aftë, të mbulojnë tendencat e tyre të vërteta. Që të siguroheni se nuk jeni lodër në duar të tyre,...

6 këshilla për një zemër të shëndetshme

A e dini se më shumë se 51 milionë gra në Amerikë vuajnë nga sëmundjet e zemrës? Dhe se më shumë femra se meshkuj vdesin nga ajo? Në fakt, është problemi kryesor shëndetësor që vret...

Vaji i kokosit i dëmshëm po aq sa yndyra e mishit të kuq

Sipas një eksperti amerikan vaji i kokosit është po aq i dëmshëm sa yndyra e mishit të viçit dhe gjalpi. Shoqata Amerikane e Zemrës ka theksuar se vaji i kokosit është i mbushur me yndyra...

Regjionale

Moti

Kosovo
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
55%
5.7kmh
0%
Fri
15 °
Sat
15 °
Sun
19 °
Mon
18 °
Tue
17 °
error: Content is protected !!