Ja pse duhet t’i hani bananet me lëvore

Shumica e lëvoreve të bananes përfundojnë në shportën e mbeturinave, por ato mund t’i bëjnë shumë të mira stomakut tuaj. Lëvoret e bananes jo vetëm që përmbajnë ushqyes me vlerë, por kanë edhe shije të...

Shtojeni këtë në ujë për të përmirësuar sytë

Të shtoni vitaminë B3 në ujë mund të mbroheni kundër glaukomës, ka zbuluar një studim i ri. Në një studim në minj, shkencëtarët gjetën se kjo vitaminë ndihmoi që shëndeti i tyre i syve të...

Lumi që sfidon gravitetin, uji fluturon tatëpjetë! (VIDEO)

Kjo ujëvarë nuk mund të quhet plotësisht e tillë, pasi këtu uji rrjedh ndryshe; përpjetë. Fenomeni i rrallë natyror ndodh vetëm për disa ditë, kur era është kaq e fortë në ishullin Reunion të Francës. Ujëvara...

Në qoftë se i përdorni paracetamolët, duhet ta dini këtë domosdoshmërisht

Paracetamoli është qetësuesi më i njohur në botë i dhimbjeve dhe është në dispozicion në shumë kombinime. Përdoret për të ulur temperaturën dhe për të lehtësuar simptomat e ftohjes dhe gripit. Megjithatë, duhet të...

Çfarë ndodh me trurin kur keni pagjumësi

Koha e gjumit është një nga pjesët më të rëndësishme të ditës për trurin. Studimet e fundit tregojnë se kur dremisim, truri kryen një formë detyre shtëpie, pra si pastrimi i shtëpisë, pastron mbeturinat...

Kripa, limoni dhe piperi kurojnë sëmundjet e mëposhtme më mirë se ilaçet e shtrenjta

Piperi, kripa dhe limoni nuk shërbejnë vetëm si përbërës që mund t’i hidhen sallatës, ata mund të përdoren gjithashtu edhe si ilaçe shumë efektive. Living ju zbulon se çfarë sëmundjesh mund të kuroni me...

Teknika japoneze largon stresin për vetëm pesë minuta (Foto)

Përderisa një sasi e stresit në jetën tonë është normale, madje edhe e nevojshme, stresi i tepruar mund të ndërhyj edhe në aktivitetet e përditshme dhe të pengoj shëndetin dhe jetën tonë. Ne ju propozojmë...

Vazelina, e mahnitshme në trajtimin e lëkurës

Vazelina përdoret gjerësisht për trajtimin e lëkurës. Kur jemi tek lëkura, janë dy gjëra që mund ti bëni me vazelinë, transmeton Indeksonline. Aplikimi i vazhdueshëm i vazelinës pas dushit ndihmon që të largoni thatësinë e...

A e dini pse dritat e urgjencës janë të kuqe dhe të kaltëra

Ngjyra e kaltër e domosdoshme në komunikacion Ju ka ndodh kur keni qenë në komunikacion, papritmas keni parë ndonjë automjet duke sinjalizuar me drita pas veturës tuaj. Menjëherë e pranoni këtë lloj sinjalizimi se pas...

Dubai, hoteli rrotullues, klientët e zgjedhin vetë pamjen

Rezidentët e një hoteli të ri në Dubai do të kenë mundësi të shohin lindjen dhe perëndimin e diellit në ndërtesën e parë rrotulluese të qytetit luksoz. ‘Dynamic Tower Hotel’, i cili ka nisur të...

Lajmet e Fundit

Regjionale

Moti

Kosovo
overcast clouds
-3.7 ° C
-3.7 °
-3.7 °
92%
1.2kmh
88%
Mon
-1 °
Tue
1 °
Wed
4 °
Thu
7 °
Fri
12 °