Gurabija me çokollatë

Përbërësit

250 gr gjalpë

1 gotë të çajit vaj vegjetal

1 vezë

1 gotë pluhur sheqer

1 vanilje

1 Pluhur pjekje

5 gota miell

Përmbi

80 gr çokollatë

kokos.

 Hapat

1

Përveç miellit të gjithë përbërësit e tjerë i derdhni në një enë, pastaj ia shtoni edhe miellin dalë nga dalë.

2

E përzieni e gjithë glazurën dhe do të përfitoni një brumë të butë, nga brumi i përfituar ndani copa të vogla.

3

Ia japni formën dhe i rëndisni në tepsinë e lyer me vaj, gurabijat i shtypëni me pirun dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius.

4

Pas pjekjës gurabijat i lyeni me çokollatë të shkrirë dhe kokos.

5

Ju bëftë mirë!

Lexo tjetër  Mishi i pulës nga furra: Drekë më e shijshme të cilën familja juaj do ta adhurojë!