Gjuhen me armë, arrestohen dy persona në Skënderaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje ka arrestuar dy persona në Skënderaj.

“Janë arrestuar dy të dyshuarit meshkuj K/Shqiptarë, pasi që pas një mosmarrëveshje njëri prej tyre ka shtënë me armë zjarri në drejtim të dyshuarit tjetër. Gjatë kontrollit në shtëpinë përkatësisht në lokal e të dyshuarve janë gjetur dhe sekuestruar: dy pistoleta me tetë copë fishekë ndërsa në vendngjarje janë gjetur dy gëzhoja. Nuk raportohet për të lënduar. Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit njëri prej tyre është liruar ndërsa i dyshuari tjetër është dërguar në mbajtje.”/Drenicapress/

Lexo tjetër  Ekskluzive: Deputeti i BDI-së rrëfen natën kritike në parlamentin maqedon