Gaxherri: Ky është kushti i LDK-së për koalicion me Vetëvendosjen

Kandidatja për deputete nga Lidhja Demokratike e Kosovës Besa Gaxherri, ka përjashtuar çdo mundësi të formimit të koalicionit mes kësaj partie dhe PDK-së.

Duke folur në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, Gaxherri e pyetur për një koalicion të mundshëm më Vetëvendosjen, ka thënë se ai nuk do të ishte i qëlluar për shkak të programit të tyre socialist dhe ideve ndryshe nga LDK-ja.

Por, ajo ka theksuar se për këtë çështje duhet të flas Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së.

Lexo tjetër  Ministri Beqaj pjesëmarrës në konferencën “IT Hub Connect 2018” në Sofje