Formacionet zyrtare: Portugalia – Meksika

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Portugali – Meksikë

Portugalia dhe Meksika kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të parë në Kupën e Konfederatave.

Portugalia do të synojë që të triumfojë në Kupën e Konfederatave, për të vazhduar kështu suksesin pas Euro 2016.

Ndeshja ndërmjet Portugalisë dhe Meksikës do të zhvillohet nga ora 17:00.

Portugalia: Rui Patrício; Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro; André Gomes, Moutinho, William, Quaresma; Nani, Cristiano

Meksika: Ochoa; Salcedo, Diego Reyes, Moreno, Layún; J.dos Santos, Herrera, Guardado; Vela, Raúl Jiménez, Chicharito

Lexo tjetër  Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë: Nuk do të zhvillohet ndeshja Serbi-Kosovë