Fjalët e Gold AG pas vdekjes së reperit kosovar

Reperi kosovar Gëzim Hajdini, anëtarë i labelit TBA, i njohur si B52 ka ndërruar jetë.

E lajmin për humbjen e tij me shumë dhimbje e ka pritur këngëtari Gold AG, shkruan lajmi.net

Përmes një statusi të bërë në rrjetet sociale, Goldi ka shpërndarë këngën me B52 që e ka pasur dhe ia ka lënë disa fjalë ku shprehu mërzinë e tij.

“Zoti të mëshiroftë e të shpërbleft me Xhenet o vllaqko Gëzim Hajdini – B52

U mërzita për këtë lajm që paske ndrru jetë por të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi.

MISS U BRO” janë fjalët e reperit.

screenshot_2

Lexo tjetër  Vdekja e Qani Mehmedit humbje për gazetarinë dhe publicistikën shqiptare