Fiton Drenica, kjo është renditja tabelare e saj

Drenica ka shënuar fitore në javën e 9-të të Vala Superligës së Kosovës në Futboll.

Drenica ka mposhtur Vllazninë e Pozharanit me rezultat minimal 1-0.

Golin e fitores e ka shënuar Visar Berisha duke i dhuruar Drenicës tre pikë dhe renditet e gjashta në renditjen tabelare.

Lexo tjetër  Skenderaj tronditet edhe nga një vdekje, vdes djaloshi i ri Samir Rreci nga fshati Llaushë (FOTO)