Edhe një sukses i gjimnazistëve të Drenasit, shpallen më të mirët (Foto)

Drenica Press më herët pat raportuar se në javën e Frankofonisë, që mbahet tradicionalisht në Kosovë, nxënësit nga gjimnazi “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu” në Drenas, edhe këtë vit rrëmbyen çmimet kryesore në javën e gjuhës frënge.

E një suksese tjetër i gjimnazistëve të Drenasit është regjistruar edhe sot, raporton Drenica Press

Gara e Ndihmës së Parë u zhvillua sot, më 13.04.2018, ku pjesëmarrës ishin nxënësit e shkollave të mesme.
Në bazë të poenëve të marrë nga juria, vendi i parë i takoj nxënësve të gjimnazit “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.

Përmes një postimi është shprehur falënderim i veçantë për kryetarin e komunës z.Ramiz Lladrovcin, nënkryetarin z.Gani Syla, drejtorin e DKA-së z.Tafil Halilaj si dhe strukturat tjera komunale, KFOR-in Finlandez dhe Policinë e Kosovës për pjesëmarrje. /Drenica Press/

Image may contain: one or more people, people sitting, child and outdoorImage may contain: one or more people, shoes, tree and outdoorImage may contain: 2 people, people sitting, shoes, table, child and outdoorImage may contain: one or more people, shoes, basketball court and outdoorImage may contain: one or more people, people sitting, shoes, child and outdoorImage may contain: 1 person, shoes and outdoorImage may contain: 5 people, people standing and outdoorImage may contain: one or more people, sky, crowd and outdoor

Lexo tjetër  ​Shembet një shtëpi e vjetër në Vushtrri