Dieta ushtarake, humbisni 10 kg në vetëm 3 ditë!

Koncepti i kësaj diete “ushtarake”, përfshin menu të sakta për mëngjes, drekë dhe darkë. Yndyrnat dhe karbohidratet nuk lejohen. Ju vetëm mund të shtoni mustardë, lëng limoni, erëza dhe ëmbëlsues natyrorë me pak kalori.

Kjo dietë zgjat vetëm tri ditë, dhe gjatë këtyre ditëve do të përmirësoni metabolizmin tuaj, digjni yndyrnat dhe do të ndiheni plotë energji në të njëjtën kohë.

DITA 1:

Mëngjes

1 fetë bukë e thekur2 lugë gjalpë kikiriku1/2 filxhan me portokall të kuq1 filxhan çaj apo kafeDrekë

1 fetë bukë e thekur1/2 kutie peshk ton1 filxhan çaj apo kafeDarkë

1 filxhan bizele (te ziera)3 fileto mishi (çdo lloj mishi)1 mollë e vogëlgjysme banane1 filxhan akullore me vanilje

DITA 2

Mëngjes

1 fetë bukë e thekur1 vezëgjysmë bananeDrekë

1 vezë e zierë mirë1 filxhan gjizë5 biskota të kripuraDarkë

2 salcice1/2 filxhan karrota1 filxhan brokoligjysmë banane1/2 filxhan akullore me vanilje

DITA 3

Mëngjes

1 fetë djathë5 biskota të kripura1 mollë e vogëlDrekë

1 fetë e bukë e thekur1 vezë e zierë mirë, ose e gatuarDarkë

1 filxhan peshk tongjysmë banane1 filxhan akullore me vaniljeNdërsa ju jeni në këtë dietë, duhet të ushtroheni sa më shumë që mundeni.

Lexo tjetër  Shëron veshkat, zemrën dhe përtërin organizmin: Përfshijeni thjerrëzën e kuqe në menynë tuaj!