De Biasi publikon listën e 23 lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen ndaj Italisë dhe Bosnje e Hercegovinës (Foto)

Trajneri i Kombëtare së Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka zbuluar listën me 23 lojtarë për ndeshjen kundër Përfaqësueses së Italisë dhe asaj të Bosnjes Hercegovinës.

Katër nga kjo listë janë nga kampionati elitar i Shqipërisë dhe kjo është një risi, por e detyruar për shkak të mungesave të shumta që ka tekniku italian.

Në listë mungojnë Etrit Bersiha dhe Berat Xhimshiti, të dy për shkak se janë pezulluar, kurse Mërgim Mavraj për shkak të lëndimit.

Në sy bie mungesa e Shkëlzen Gashit, ndërsa më poshtë keni listën e plotë. /Telegrafi/

Lajmi i mirë është se rikthehet Sokol Cikalleshi

Lexo tjetër  Napoli-Juventusi, golat dhe rastet (Video)