Dasëm e madhe në Drenicë. Veseli dhe Haradinaj marrin pjesë në të (Foto)

Jetullah Geci, ish komandnat i Brigadës 112 “Arben Haliti” në Drenicë, po marton djalin e tij të vogël, Arbërin.

Geci nga Llausha ka organizuar një dasmë të madhe ku ka ftuar qindra të dasmorë që janë mbledhur në këtë ahneg familjar.

Pjesë e këtij gazmendi është edhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryeminstri, Ramush Haradinaj.

Po ashtu të ftuar janë edhe shumë deputetë të Kuvendit të Kosovës, shkruan Magazina.al

“Ne sofrat e Drenicës gjithmonë kanë ngrënë bukë burra të fuqishëm! Faleminderit Jetullah Geci qe na bashkuat në këtë natë! Urime Dasma”, ka shkruar Andin Hoti, deputet I PDK-së. Magazina.al

Lexo tjetër  Skenderaj, arrestohen hajnat e traktorit