Category "Vushtrri"

Vushtrri, nxirret nga pishina një person pa vetëdije

Vushtrri, nxirret nga pishina një person pa vetëdije (0)

  Nga njësiti i shpëtimtarëve të pishinës është nxjerr nga uji në gjendje të rënd shëndetësore (pa vetëdije) një mashkull shqiptar. Viktima në gjendje të rëndë shëndetësore është dërguar në tretman mjekësorë në QKUK-Prishtinë.

Read More
Vushtrri, konfiskohen dy armë pa leje

Vushtrri, konfiskohen dy armë pa leje (0)

  Gjatë kontrollit të policisë në dy rsate të ndara janë konfiskuar dy armë pa leje. Në rrugën “Dëshmorët e Kombit” është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi qeë gjate kontrollit në një pikë kontrolli në automjetin

Read More
Mbi 30 biznese në Panairin veror në Vushtrri (foto)

Mbi 30 biznese në Panairin veror në Vushtrri (foto) (0)

  Hapjen e këtij panairi,që organizohet nga Asociacioni i Agjencive për Zhvillim Rajonal në bashkëpunim me DKBZHR dhe subjekte tjera, e ku merrnin pjesë përfaqësues nga Bashkimi Europian, USAID-i, zyrtar komunalë të Vushtrrisë e të Mitrovicës,

Read More
Dezinsektimi i qytetit të Vushtrrisë zgjatë 15 ditë

Dezinsektimi i qytetit të Vushtrrisë zgjatë 15 ditë (0)

Drejtoria për Shërbime Publike e Komunës së Vushtrrisë ka filluar dezinsektimin hapësinor të qytetit për këtë vit. Sipas Gani Imerit, drejtor, projekti synon eliminimin e insekteve të dëmshme fluturuese siç janë mushkonjat dhe insektet e

Read More
Konferenca nacionale “Partneriteti publiko-privat në sektorin e mbeturinave të riciklueshme dhe zhvillimi lokal” u mbajt në Vushtrri

Konferenca nacionale “Partneriteti publiko-privat në sektorin e mbeturinave të riciklueshme dhe zhvillimi lokal” u mbajt në Vushtrri (0)

Me pjesëmarrjen e akterëve të ndryshëm si niveli qendror dhe lokal, si dhe përfaqësues nga sektori privat, sot në Vushtrri është mbajtur konferenca nacionale “Partneriteti publiko-privat në sektorin e mbeturinave të riciklueshme dhe zhvillimi lokal”,

Read More
Vushtrri, aksident trafiku me fatalitet

Vushtrri, aksident trafiku me fatalitet (0)

  Një aksident trafiku me fatalitet është raportuar në mëngjesin e sotëm rreth orës 04:30 të datës 20 korrik 2015. Aksidenti ka ndodhur në Vushtrri, përkatësisht në një nga rrugët lokale në rrugën “Bahri Kuqi”, me

Read More
Familja e ish luftëtarit i gëzohet shtëpisë së re (VIDEO)

Familja e ish luftëtarit i gëzohet shtëpisë së re (VIDEO) (0)

Pjestari i Ushtrisë Clirimtare të Kosovës, Fadil Hyseni nga komuna e Vushtrrisë, pas një jetë të vështirë që bëri me familjen e tij 7 anëtarëshe sot iu dorëzuan celsat e shtëpisë së re, kontribues të

Read More
Vushtrria për Bajram (foto)

Vushtrria për Bajram (foto) (0)

  Siq është bërë traditë, në festën e Fitër Bajramit rrugët e qytetit të Vushtrrisë janë të stërmbushura me qytetarë, të cilët dalin për ta falur namazin e Bajramit, urur njëri-tjtrin për këtë festë dhe më

Read More
Në Vushtrri do të mbahet Panairi Veror i Ndërmarrësisë i Rajonit Veri

Në Vushtrri do të mbahet Panairi Veror i Ndërmarrësisë i Rajonit Veri (0)

Të martën më 21 korrik, duke filluar në ora 10:00, në qendër të qytetit të Vushtrrisë do të mbahet  Panairi Veror të Ndërmarrësisë ”Rajoni Veri: Vendi i diversitetit kulturor dhe i shumëllojshmërisë së produkteve”, i

Read More
Ja si do të duket Qendra për Grumbullim e Paketim te Materialeve te Ricklueshme në Vushtrri (foto)

Ja si do të duket Qendra për Grumbullim e Paketim te Materialeve te Ricklueshme në Vushtrri (foto) (0)

Po zhvillohen punët në ndërtimin e objektit të ri të Qendrës për Grumbullimin, Paketimin dhe Riciklimin e Mbeturinave që është duke u ndërtuar në Bukosh të Vushtrrisë. Punët po i kryen Kompania “ Area “

Read More
Vushtrri, hajnat plaçkisin puntorët e  AL Petrol duke  shtënë me armë

Vushtrri, hajnat plaçkisin puntorët e AL Petrol duke shtënë me armë (0)

Një rast ‘grabitje’ është raportuar në orët para të ditës së sotme. Rasti raportohet të ketë ndodhur rreth orës 03:00 të datës 15 korrik 2015, në rrugën “Faruk Beqiri” në Vushtrri, fillimisht ishte raportuar për

Read More
Rast tragjik në Stanofc, humb jetën një fëmijë trevjeçar

Rast tragjik në Stanofc, humb jetën një fëmijë trevjeçar (0)

Një fëmijë 3 vjeçar (E.M.) është gjetur pa shenja jete, në fshatin Stanovc i ulët të Vushtrrisë. Nga hetimet e para te filluara nga hetuesit me autorizim dhe prezencë të prokurorit nga vendi i ngjarjes bëhet

Read More
Aksident komunikacioni në Vushtrri, shtatë të lënduar

Aksident komunikacioni në Vushtrri, shtatë të lënduar (0)

Një aksident i rëndë në mes dy veturave ka ndodhur në hyrje të Vushtrrisë, tek Emona Center, duke lënë të lënduar shtatë persona, transmeton Klan Kosova. Zëdhënësi i policisë së Kosovës, Avni Zaiti, ka konfirmuar për

Read More
Edhe 6 milion euro për rinovimin e Spitalit të Vushtrrisë nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Edhe 6 milion euro për rinovimin e Spitalit të Vushtrrisë nga Emiratet e Bashkuara Arabe (0)

Nga donacioni Khalifa i EBA do të investohen 6 milionë euro per renovimin e spitalit Sheikh Zayed do të investohen 6 milion euro. 2 milionë do të investohet për aparaturë dhe 4 milion përinfrastrukturë. Si pasojë

Read More
Vetura godet kamionin në Vushtrri (Foto)

Vetura godet kamionin në Vushtrri (Foto) (0)

Sot në Vushtrri ka ndodhur një aksident. Dëshmitarë nga vendi i ngjarjes i kanë thënë Lajmi.net se ngasësi i veturës është 16-vjeç dhe nuk ka patent shofer. Mësohet se përveç dëmeve materiale, nuk ka pasur pasoja tjera,

Read More
Vushtrri, rrënohen objektet pa leje, qytetarët nuk pajtohen

Vushtrri, rrënohen objektet pa leje, qytetarët nuk pajtohen (0)

Para disa ditëve Drejtoria e Inspektoratit në Komunën e Vushtrrisë ka filluar me disa rrënime të objekteve pa lejë në këtë qytet. Mirëpo kjo nuk po u pëlqen qytetarëve të Vushtrrisë. Ata kanë raportuar në KALLXO.com

Read More
Vushtrri, shitën shtëpinë 2.500 euro për të dalë azil, kur u kthyen mbeten pa kulmë mbi kokë

Vushtrri, shitën shtëpinë 2.500 euro për të dalë azil, kur u kthyen mbeten pa kulmë mbi kokë (0)

Familja Halili në dimër kishte shitur shtëpinë e saj në Vushtrri për vetëm 2500 euro për të dalë azil. Pas rrugëtimit të gjatë dhe shpenzimeve të mëdha që ka bërë gjatë muajit shkurt, ata arrijnë

Read More
Komuna e Vushtrrisë do t’i rregulloj disa terene sportive nëpër shkolla

Komuna e Vushtrrisë do t’i rregulloj disa terene sportive nëpër shkolla (0)

  Në disa shkolla të Komunës së Vushtrrisë së shpejti do të fillojnë punët për përmirësimin e terreneve sportive dhe rregullimin e oborreve të shkollave, ka bërë të ditur komuna. Për këtë qëllim Komuna e Vushtrrisë, përkatsisht

Read More
30 ditë paraburgim për kërcënuesin me kallashnikov ndaj kryetarit Mulakut

30 ditë paraburgim për kërcënuesin me kallashnikov ndaj kryetarit Mulakut (0)

  Gjykata Themelore në Mitrovicë, përkatësisht Gjyqtari i Procedurës Paraprake në Departamentin e Krimeve të Rënda, i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve, të dyshuarve M. M., (1981), dhe Q. M., (1989), nga Komuna

Read More
Banorët akuzojnë komunën e Vushtrrisë për diskriminim politik

Banorët akuzojnë komunën e Vushtrrisë për diskriminim politik (0)

Disa banorë të fshatrave Samadrexhë dhe Sllatinë të Komunës së Vushtrrisë, kanë raportuar në KALLXO.com duke u ankuar për pushtetin e kësaj komune. Ata thonë së Komuna nuk po i asfalton rrugët e tyre vetëm pse

Read More