74-vjeçi mbytet në plazhin te Velipoja

Rreth orës 17:00 të së dielës, një 74-vjeçar ka ndërruar jetë në vendin e plazhin e Rrjollit në Velipojë.

Pasi ka marrë njoftohemi se një person po mbytej në det, shërbimet e policisë si dhe ambulanca kanë shkuar në vendngjarje , ku kanë konstatuan se Vebi Dini, 74 vjeç banues në Dobraç, Shkodër, ishte nxjerrë nga pushuesit nga deti në gjendje kritike, transmeton tch.

Menjëherë atij i është dhënë ndihma e parë mjekësore si dhe është transportuar për në spital, por rrugës ka ndërruar jetë.

Burime nga policia bëjnë me dije se nga këqyrja paraprake nuk ka shenja të dukshme dhune.

Lexo tjetër  Dardan Sejdiu: 20 heronj do ta mbrojnë voton e kryeqytetit