6 të vdekur nga një aksident në Meksikë

Zyrtarët e shtetit meksikan thonë se një autobus që transportonte punëtorë është përplasur pranë kufirit me Shtetet e Bashkuara, duke vrarë gjashtë vetë dhe duke plagosur 68 të tjerë.

Zyra shtetërore e mbrojtjes civile në Pamaulipas ka publikuar disa fotografi që tregojnë një autobus të përmbysur dhe pasagjerët e lënduar.

Zyra bëri të ditur se aksidenti ndodhi në rrugën ndërmjet qytetit të Reynosës dhe qytetit fqinj të Rio Bravo, përtej kufirit nga Teksas.

Lexo tjetër  Krem bananet rrezikojnë t’i lënë pa ushqim të burgosurit kosovar (Dokument)