18 vjeçari plagos 23 vjeçarin në Vushtrri, viktima niset për QKUK

Rreth orës 12:00 në Vushtrri është raportua për të shtëna me armë zjarri, në një kafiteri në rrugë |Pandeli Sotiri”, transmeton Drenica Press

Sipas të dhënave të para, i plagosur ka mbetur viktima G.F., 23 vjecar, i cili pas tretmanit mjekësor në QKMF Vushtrri, është dërguar për në QKUK, ndersa në cilësi të të dyshuarit është arrestuar një të dyshuar G.L., 18 vjecar, ndersa si prova materiale është konfiskuar një armë pistolete dhe dy gëzhoja.

Njesitet relevante janë në vendin e ngjarjes, bënë të ditur zëdhënësi i policisë së Kosovës për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti për Gazetën Online Drenica Press.

Lexo tjetër  Urgjentisht t'i ndihmojmë Alban Beqirit nga Skenderaj (FOTO)