​Reali vendos përfundimisht për portierin e ri, i befason të gjithë

Real Madrid verën e ardhshme do të transferojë një portier, për të zëvendësuar Keylor Navas

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane gjithnjë ka thënë se është i lutur me punën që po bën portieri, Keylor Navas.

Por, pavarësisht kësaj, Reali vit pas viti ka qenë në kërkim të një portieri të ri, me David de Gean e Manchester Unitedit si opsionin e parë.

E përditshmja spanjolle, Marca shkruan se Zidane ka dhënë OK e tij për portierin fantastik të Athletic Bilbaos, Kepa Arrizabalaga, i cili do të transferohet në Madrid verën e ardhshme.

23 vjecari po kalon momente shumë të mira dhe shihet si një nga portierët e së ardhmes në Spanjë.

Lexo tjetër  Joshua-Takam, meçi fillon në këtë orë