​Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë dhe disa qytete të Shqipërisë, u ndie edhe në Prishtinë

Një tërmet i fuqishëm prej 5.2 ballësh të shkallës Rihter është ndjerë në kryeqytet dhe disa qytete të tjera të Shqipërisë.

Tronditjet kanë zgjatur pak sekonda. Epiqendra e tërmetit ka qenë 32 km larg Dibrës, në Kurbnesh.

Lexo tjetër  Këta janë 11 kuksianët që Edi Rama i do në burg?