Vala Classic

Vala Classic

Digjen njësorët e rrymës në një bllok banesor në Mitrovicë (Foto)

Njësorët e rrymës në një bllok banesor në qytetin e Mitrovicës sot janë djegur tërësisht,...

Drenas, nesër pa rrymë këto vend

  Zyra e Korporatës Energjetike të Kosovës njofton për ndërprerje të furnizimit me energji elektrike në...

Lladrovci shkarkon edhe dy drejtorë

Dy drejtorë me aktakuzë në Komunën e Drenasit janë shkarkuar nga detyra me vendim të...

Lajmet e Fundit

Jetë

Serialet turke pushtojnë botën, ja sa janë fitimet për vitin 2016

Serialet turke, duke filluar që fillimi i vitit të ardhshëm do të synojnë një treg tjetër ndërkombëtar, Azinë Perëndimore. Pas suksesit të prekur në...

Koci: Viti 2016 vit i rëndë për Sami Lushtakun dhe çlirimtarët e lirisë

Avokati Arianit Koci ka vlerësuar se viti 2016 ishte vit i vështirë për shtetin dhe...

Bamirësi nga Skenderaj shpërndanë mbi 300 dhurata për fëmijët e fshatrave të Skenderajt (FOTO)

Sot për disa fëmijë nga fshatrat e Skenderajt ishte një ditë gëzimi. Kur po afrohet...

Varroset hoxha nga Drenica që jetoj 100 vjet (FOTO)

Ka ndërruar jetë hoxha i fshatit Dritan (Bobrashe) Rifat Abdyli. Hoxhë Rifat Abdyli jetoj plot 100...

Revoltohet profesori i artit nga Skenderaj, secilit ministër të arsimit ia dhuron nga një “MUT” (FOTO)

Pas daljes së rezultateve të testimit të nxënësve të Kosovës nga Programit për Vlerësimin Ndërkombëtar...

Skenderaj shënon ditën e Personave me Aftësi të Kufizuara

Sot në Qendrën e Kompetencës në Skenderaj, për nder të 3 Dhjetorit, Ditës Ndërkombëtare të...

Futbollisti i njohur shqiptar po e ndihmon KF Drenicen

Futbollisti nga Skenderaj, Perparim Hetemaj, i cili luan në Chievo të Italisë, ka dërguar edhe...

Feronikeli befason Tovërlanin (Foto)

Në kohë rekorde, me punë profesionale, ekonomët e klubit Feronikeli, sot kanë arritur ta lirojnë...

Ish-futbollisti donacion për KF Drenicen (foto)

Ish-futbollisti i KF Drenica, Xhevdet Dervishaj i cili jeton dhe vepron në Zvicër, e që...

KF Drenisa sot starton me stërvitje

  Klubi i futbollit, KF Drenica sot starton më stërvtije për t’u bërë gati për stinorin...

Skenderaj eliminohet nga Evropa

Klubi i volejbollit Skenderaj është eliminuar nga garat evropiane pasi u mposht nga skuadra hungareze,...

Adi Creator